فرمانداری شاهرود
ENGLISH
سفردکترفخری معاون  امور عمرانی استانداری سمنان به شاهرود 1398/08/01
دکترفخری: مدیریت شهرداری ها به خاطر ارتباط مستقیم با مردم ملموس و ماندگار است
سفردکترفخری معاون امور عمرانی استانداری سمنان به شاهرود
معاون امور عمرانی استانداری سمنان گفت: شهردار موفق باید بتواند با هنرمندی تمام عناصر متضاد و متفاوت را در کنار هم قرار داده و یک اثر ماندگار در زمان مدیریت خود بر جا بگذارد.
منوچهر فخری عصر سه شنبه درآیین معارفه شهردار کلاته‌خیج افزود: شهرداری ها یکی از مدیریت های مهم در پیکره شهرها بوده و عنصر تاثیرگذاری در مدیریت شهری است.
وی تصریح کرد: مدیریت شهرداری ها به خاطر ارتباط مستقیم با مردم ملموس و ماندگار است.
فخری با بیان اینکه کار در شهرداری ها هم ساده و هم سخت است، ابراز داشت: یک شهردار قبل از اینکه یک فرد متخصص است باید عاشق کار باشد.
وی گفت: کار شهرداران حوزه های عمرانی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را شامل می شود، در حالی که حوزه فعالیت بسیاری از اداره ها تک بعدی است، شهرداری نیازهای مردم در همه زمینه های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی را پیگیری می کند که این کار بسیار سختی است.
معاون امور عمرانی استانداری سمنان باارتباط دو سویه شوراهای اسلامی و شهرداری ها را برای پیشبرد امور موثر دانست و افزود: تعامل اعضای شورای شهر با شهرداران موجب پیشبرد اهداف می شود.
وی تاکید کرد: اگر شورای شهر با ادارات تعامل نداشته باشند به مشکل بر خواهند خورد.
فخری با بیان اینکه بهترین مشاور برای شهردار ، اعضای شورای شهر هستند، تصریح کرد: اعضای شورای شهر منتحب مردم و افرادی دلسوز هستند باید از دیدگاه های آنان برای رونق شهر استفاده شود.
وی با بیان اینکه استانداری در جذب سرمایه گذار هیچ مشکلی ندارد ، اظهار داشت: استانداری برای تقویت شهرداری ها ، از هر طرح و برنامه ای که برای یک شهر ارزش افزوده ایجاد و اقتصاد آن شهر را بارور کند ، حمایت می کند.
به گفته وی استانداری حاضر است در صورت معرفی سرمایه گذار به وی تسهیلات کم بهره اعطاء کند.
فخری جذب سرمایه گذار را هنر شهرداران خواند و ابراز داشت: شهرداری ها باید همواره دستکم 10 طرح آماده اجرا داشته باشند که با حضور مسئولان و مدیران در شهرهایشان آنها را ارائه داده و اعتبار لازم را کسب کنند.
معاون امور عمرانی استانداری سمنان با بیان اینکه در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان سمنان یک میلیارد و 348 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت، افزود: حدود 19 میلیارد تومان اعتبار در سال 1397 هزینه شده و امسال هم 641 میلیارد تومان در اختیار است که هزینه خواهد شد ، برای سال 1399 هم 724 میلیارد تومان اعتبار عمرانی تخصیص داده شده است.
وی با اشاره به تخصیص اعتبار 191 میلیارد تومانی به شهرستان شاهرود در حوزه راه، تاکید کرد: باید این اعتبار درست هزینه شود.
در این آیین از زحمات شهردار سابق غلامعلی عرب عامری و همچنین سرپرست شهرداری علیرضا شریعتی تقدیر و حسن احمدی بعنوان شهردار شهر کلاته خیج معرفی شد.
در نشست معاون امور عمرانی استانداری سمنان با اعضای شورای شهر کلاته خیج مصوبات سفر استاندار از جمله اصلاح شبکه های آب ، بازسازی جاده میامی به جیلان ، بهسازی بافت های قدیمی و بازارچه صنایع دستی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
معاون امور عمرانی استانداری سمنان به همراه جمعی از مدیران استان و شهرستان شاهرود از شهر بسطام بازدید کرده و در نشست شورای شهر نیز شرکت کردند.
در این نشست مصوبات سفر اخیر استاندار به این شهر مورد بررسی قرار گرفت.
معاون امور عمرانی استانداری سمنان با بیان اینکه استاندار بعد از سفرهای خود به شهرها و آبادی های استان از معاونان و مدیران خواسته تا مصوبات این سفرها را پیگیری کنند، افزود: پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری و مطالبات مردمی در دستور استاندار است .
فخری با بیان اینکه تغییر کاربری باغ ها خط قرمز استانداری در همه جای استان از جمله شهر بسطام است،تصریح کرد: باید جداسازی آب آشامیدنی از فضای سبز در دستور کار شهرداری ها و مسئولان شهر قرار گیرد.
وی تاکید کرد: بسطام بستر مناسبی برای رشد و توسعه دارد که شهردار و مسئولان باید در این زمینه تلاش های بیشتری کنند.
معاون امور عمرانی استان سمنان گفت: چنانچه مسئولان استانی ماهی یکبار به این شهر برای پیگیری امور و مصوبات مراجعه می کنند مسئولان شهری باید 10 بار به استانداری برای مطالبات مردم مراجعه کرده و ارتباط با استان را بیشتر کنند تا شاهد رشد وشکوفایی شهرهای استان باشیم.
در این نشست موضوعاتی از قبیل ارتقای درمانگاه شهربسطام، آب آشامیدنی ، ساخت تقاطع سه راهی مجن ،ساخت سالن ورزشی، رفع مشکل سالن مدیریت بحران ، ثبت جهانی مقبره بایزید بسطامی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
در سفره یکروزه معاون امور عمرانی استانداری سمنان ، بازدید از ساختمان نیمه کاره بخشداری بسطام، دیدار با امام جمعه ، نشست با اعضای شورای شهر و پیگیری مصوبات سفر استاندار، بازدید از بافت قدیمی شهر بسطام و همچنین بازدید از مجتمع خدماتی شهر کلاته خیج ، نشست با شورای شهر کلاته خیج و پیگیری مصوبات سفر استاندار ، تودیع و معارفه شهردار ، بازدید از خانه زینعلی ها و اقامتگاه بومگردی چشمه مراد انجام شد.
تعداد بازدید: 623
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: شاهرود - خيابان كارگر - فرمانداري شاهرود - كدپستي استانداري: 3619748851                  تلفن:  32332000 - 023                                                                 فكس: 32337033                    ايميل: info.shahrood@ostan-sm.ir

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری شاهرود می‌باشد.
Powered by DorsaPortal